fbpx

e-Senior

Bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów

W zinformatyzowanym świecie szczególnie seniorzy potrzebują praktycznych umiejętności korzystania z urządzeń cyfrowych. Nasz zespół wolontariuszy organizuje bezpłatne kursy dla osób chcących nauczyć się obsługi komputera od podstaw. 

Szkolenia skierowane są szczególnie do osób starszych, które nie miały do tej pory styczności z komputerem, a chciałyby poznać zagadnienia związane z obsługą komputera w celu szybkiego komunikowania się przez Internet z rodziną i znajomymi, przeglądania interesujących wiadomości i wyszukiwania informacji w Internecie, poznawania nowych ludzi, wyszukiwania filmów i programów, zgrywania zdjęć z aparatów fotograficznych, dokonywania zakupów przez Internet, a także dokonywania przelewów, czytania książek,  napisania pisma z użyciem edytora tekstu.

Zachęcamy też młodszych członków rodziny do korzystania z narzędzi, jakie oferuje platforma, do pomocy seniorom w poznawaniu cyfrowego świata. 

Wirtualne okno na świat — informacje dla Seniorów

shutterstock_770492485

cyberplac@capgemini.comTo inicjatywa, która ma na celu pomoc osobom starszym w poznaniu zasad korzystania z komputera i Internetu, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo poruszania się w sieci. W ramach projektu udostępniamy szkolenia dla Seniorów oraz prowadzimy infolinię, gdzie nasi wolontariusze udzielają Seniorom bezpłatnych porad dotyczących komputera, telefonu, Internetu. Projekt ma pomóc w swobodnym poruszaniu się po świecie online, szczególnie osobom, dla których świat Internetu jest wciąż niejasny i trudny. Inicjatywa “Wirtualne okno na świat” realizowana jest we współpracy z projektem “Cyber Plac” przez wolontariuszy z firmy Capgemini w ramach programu grantowego „Inwestujemy w dobre pomysły”.

Na naszym profilu na Facebooku znajdziecie nagrania video, które w przystępny i rzetelny sposób przybliżają poruszanie się po świecie online, porady z zakresu nowych technologii, słownik trudno brzmiących pojęć z języka angielskiego, ciekawostki ze świata IT. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt cyberplac@capgemini.com

Wirtualne okno na świat - szkolenia dla Seniorów

Artykuły o podstawach komputera

Zachęcamy do przeczytania artykułów na naszym blogu, w których można znaleźć garść ciekawych oraz przydatnych informacji poprzez kliknięcie w poniższe linki:

Poznaj system operacyjny Windows

Cyber Plac (1) (1) (1)
 Z tego szkolenia dowiecie się więcej czym jest Microsoft, jak stawiać pierwsze kroki z Windowsem, czym jest i jakie spełnia funkcje system operacyjny, jak się po nim poruszać, a także jak korzystać z przeglądarki internetowej.
 
Szkolenie wymaga zalogowania do naszej platformy. 

Planowanie podróży online

Cyber Plac (2)

Zapraszamy na cykl pogadanek o planowaniu podróży, dedykowany głównie Seniorom, ale zawierający szereg uniwersalnych porad dla osób w każdym wieku. Seria zawiera mnóstwo praktycznych informacji i wskazówek z zakresu planowania i realizacji podróży bliskich i dalekich.

Uwzględnia wszystkie aspekty, począwszy od stworzenia planu podróży, poprzez sprawdzanie realności pomysłu, aż do jego realizacji, czyli wyboru sposobu podróżowania, noclegów, posiłków itp. Porusza też kwestię wyboru rzetelnych internetowych źródeł informacji. Wszystkie porady mają podstawę w faktycznie zrealizowanych podróżach i pochodzą z osobistego doświadczenia autora – Wiesława Danielca.

Przewiń do góry