fbpx

e-Kobieta

Dziewczyny, nie bójcie się IT!

Wybór IT jako ścieżki kariery dla części kobiet może być trudny, szczególnie dla tych, które nie wiedzą, co chcą zrobić ze swoją karierą, a informatyka wydaje im się zarezerwowana dla mężczyzn. Tymczasem informatyka to jedna z najszybciej rozwijających się branż na świecie, a tylko 15% dziewcząt decyduje się na studia technologiczne, natomiast spośród wszystkich miejsc pracy w branży technologicznej w Polsce blisko 30% jest podejmowanych przez kobiety.

Najważniejszym elemenetem zrównania szans kobiet i mężczyzn w tej dziedzinie jest edukacja, a branża IT jest atrakcyjna pod wieloma względami i jest ona kobietom do rozwoju potrzebna, choć to kobiety potrzebne są również w branży IT. Obecnie na rynku niedobór specjalistów z zakresu nowych technologii szacuje się w Polsce na 50 tys., a w całej Europie na milion osób w 2020 roku. Szansą na poprawę sytuacji jest wykorzystanie potencjału kobiet w tym obszarze. Dynamicznie rozwijająca się branża IT to kopalnia niewyczerpanych możliwości. Z roku na rok pojawiać się będą w jej ramach nowe zawody, ścieżki kariery i szanse.

Od czego zacząć przygodę z IT?

Część kobiet boi się informatyki, wiele kobiet nie wie od czego zacząć, a są też takie, które uważają, że szkolenia programowania są zbyt drogie lub ich terminy są niedogodne. Na naszej platformie szkoleniowej każda dziewczyna może zacząć naukę w dowolnym momencie i kontynuować w najlepszym dla siebie czasie. Szkolenia uczą od podstaw komputera, programowania i poszerzają wiedzę o nowych technologiach. 

Na naszym blogu znajdują się też artykuły, które w przystępny sposób poruszają zagadnienia z podstaw informatyki. Na chętne panie czekają też treści z obszaru doradztwa zawodowego, porady jak napisać dobre CV, czy też szkolenie jak założyć profesjonalne konto na LinkedIn.  

Czytaj ciekawe artykuły na naszym blogu!

Informatyczne ABC

„Informatyka dla nieinformatyków” to cykl filmów, który ma na celu odczarowanie informatyki i wyjaśnienie zagadnień informatycznych w prosty do zrozumienia sposób. Wszystkie zagadnienia ilustrowane są obrazowymi przykładami oraz podpowiedziami dotyczącymi rozwiązania wskazanych problemów i praktycznych zastosowań.

To lekkie w odbiorze szkolenie może być traktowane jako kurs informatyki dla początkujących, bo tłumaczy krok po kroku wszystkie potrzebne terminy, które nie tylko pasjonat informatyki, ale każda osoba, która chce byc na czasie z nowymi technologiami znać powinna. Gorąco zachęcamy również panie do próbowania swoich sił w IT. U nas każdy jest mile widziany, bez względu na płeć, wiek czy poziom zaawansowania.

Zacznij naukę informatyki nie wychodząc z domu!

Czy testowanie oprogramowania jest również dla kobiet?

Testowanie oprogramowania uważane jest przez wielu jako najłatwiejsza ścieżka do wejścia w świat IT, choć to nie tylko siedzenie przed aplikacją i “klikanie”. Szkolenie dotyczące podstaw testowania pozoli Wam zgłębić wiedzę na temat podstaw testowania i zobrazuje złożoność procesu testowego, a także dostarczy niezbędnej wiedzy na temat tego, co każda osoba, zainteresowana testowaniem powinna rozumieć.

Czym tak naprawdę jest testowanie i jakie cechy należy posiadać, aby rozwijać się w tym kierunku? Jeśli też chcesz wejść tą ścieżka w świat IT i zastanawiasz się czy praca testerki jest dla Ciebie – koniecznie oglądnij to szkolenie!

Zacznij przygodę z testowaniem oprogramowania!

Sztuka prezentacji

Czy zgadzacie się z tym, że umiejętność prezentowania treści oraz samych siebie jest niezwykle istotna? Sposób prezentacji idei czy projektu nad którym właśnie pracujemy ma duży wpływ na to czy zostaniemy wysłuchani i czy nasza prezentacja przyniesie założony skutek. 

Polecamy 4-stopniowy bezpłatny kurs poznawania tajników sztuki prezentacji, która pozwoli na opanowanie podstawowej wiedzy na temat tworzenia wyjątkowych prezentacji.

Poznaj zasady tworzenia idealnej prezentacji!

Przewiń do góry