fbpx

DigiStar

Równe szanse edukacyjne i rozwojowe dla młodzieży

DigiStar – pracuj w sieci samodzielnie! to projekt edukacyjno-rozwojowy dedykowany dla młodzieży z domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczychrealizowany w ramach szerszego programu społecznego i strategii CSR firmy Capgemini, we współpracy z Fundacją One Day, szkolą językową Select Training Solutions oraz trenerką kompetencji biznesowych i coachem Katarzyną Wolską

Projekt oferuje bezpłatne szkolenia i warsztaty edukacyjne, rozwojowe, językowe i informatyczne dla młodzieży i ma na celu pomoc w budowaniu kluczowych kompetencji społecznych i niezbędnych umiejętności cyfrowych, oraz wsparcie młodych osób w drodze do usamodzielnienia i odnalezienia się na rynku pracy.

Zajęcia w ramach wolontariatu poprowadzą eksperci  z obszaru biznesu i IT z firmy Capgemini, a także osoby publiczne oraz trenerzy i eksperci z innych organizacji, dzieląc się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kształtujemy nowe kompetencje w cyfrowym świecie

DigiStar to jedna z inicjatyw Capgemini, która oferuje całkowicie bezpłatne szkolenia wspierające rozwój kompetencji miękkich, społecznych i cyfrowych.

Program realizuje strategię społecznej odpowiedzialności biznesu, która otwiera możliwości równego dostępu do edukacji, podnoszenia kompetencji z obszaru IT, szczególnie wśród osób i grup wykluczonych lub mniej uprzywilejowanych, co pozwala przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu ze względu pochodzenie społeczne, status ekonomiczny czy poziom wykształcenia.

Przejdź do strony projektu DIGISTAR.CYBERPLAC.PL >>>

Przewiń do góry